26.07.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: фінішувала перша навколосвітня автомобільна гонка

26 липня 1908 року в Парижі фінішувала перша навколосвітня автомобільна гонка "Нью-Йорк - Париж без допомоги пароплава". Участь у перегонах взяли шість автомобілістів зі США, Франції, Німеччини й Італії.

12 лютого 1908 року, в день народження американського президента Лінкольна, на одній з центральних вулиць Нью-Йорка перед редакцією найбільшої американської газети зібралось понад 50 тисяч людей і двісті машин, які супроводжували гонщиків у дорогу. Голова нью-йоркского автоклуба заявив, що переможець забігу отримає 1000 доларів винагороди.

Автогонки проходили за маршрутом Нью-Йорк - Чикаго - Беренгова протока - Сибір - Париж.

Німецька команда стартувала на автомобілі Protos, італійська на Züst, французька на De Dion-Bouton, Motobloc та Sizaire-Naudin, американська на Thomas Flyer

Переможцем стала американська команда на автомобілі Thomas Flyer-6-70 1907 року випуску. Німецьку команду, яка дійшла до фінішу швидше, оштрафували на 15 днів. Виявилось, що їх несправний автомобіль Protos доставили до Сіетла залізничною дорогою. Італійська команда завершила гонку у вересні, а французи не дійшли до фінішу.

У дорозі всі машини ламались. На американському "Томасі" замінили коробку передач, а на "Protos" - задній міст.

За 169 днів Thomas Flyer-6-70 подолав 21 тис. 470 км. Кожного дня, з 88 днів у дорозі, американська команда проїжджала від 244 до 644 км.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: продали перший автомобіль Ford

Нагадаємо, 16 липня 1899 у Франції розпочалась перша автомобільна гонка Tour de France, яку організувала французька газета Le Matin.

 

Автопогляд