02.08.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: англійський винахідник отримав патент на "Еолійський двигун"

2 серпня 1800 року англійський винахідник Джордж Медхерст отримав патент на "Еолійський двигун", який приводив транспортні засоби у рух завдяки стисненому повітрю. Його ідеї призвели до розвитку першої атмосферної залізниці. 

У своїй брошурі "Про властивості, потужності і застосування Еолійського двигуна, з планом і подробицями його виконання" Медхерст запропонував створити еолійські автобуси, які керуватимуться насосними станціями вздовж маршруту.

1810 року науковець говорив про новий методу доставки листів і товарів через чавунні труби за допомогою тиску повітря, але ідею не запатентував. У 1812 році Медхерст припустив, що можна підірвати вагон із пасажирами, який рухатиметься через тунель, але для реалізації винаходу не вистачало потужного насоса.

1844 року винахідник побудував залізницю для пасажирських потягів у Лондоні, в якій до 1847 року використовували пневматику.

Концепція Джорджа Медхерста актуальна і зараз. 2003 року американські інженери Джеймс Пауел і Гордоном Денбі запропонували проєкт надшвидкісного вакуумного пасажирського поїзда. Ідею підтримав керівник компанії Tesla і SpaceX Ілон Маск.  Вперше вакуумну капсулу Hyperloop з пасажирами протестували 8 листопада 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили останній Volkswagen Beetle Typ 1

Нагадаємо, до середини 1850-х років у світі існувало кілька рудиментарних "атмосферних залізних доріг" - в Ірландії, Лондоні та Парижі.  20 лютого 1863 року почали експлуатувати першу пневматичну залізнодорожну систему для перевезення пошти та легких вантажів. В 1865 року, з нагоди відкриття системи, її пасажиром став герцог Бекінгем.Автопогляд