10.08.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: вперше в історії запустили біодизельний двигун

10 серпня 1893 року в німецькому місті Аугсбург інженер Рудольф Дизель вперше публічно продемонстрував роботу біодизельного двигуна власної розробки. Для роботи двигуна винахідник використав арахісову олію. Це перший випадок застосування біодизеля в історії.

Силовий агрегат мав вигляд триметрового залізного циліндра з маховиком в основі. У тому ж році винахідник опублікував статтю, в якій описав роботу двигуна із згорянням у циліндрі -  двигун внутрішнього згорання.

Винахідник витратив ще два роки на вдосконалення і в 1896 році продемонстрував іншу модель з теоретичною ефективністю 75 відсотків, на відміну від 10-відсоткової ефективності парової машини або інших винайдених двигунів внутрішнього згоряння. У 1898 році Рудольф Дізель отримав патент США № 608 845 на власний двигун внутрішнього згоряння. 

До кінця 20 століття Дизель став мільйонером. У 1913 році винахідник зник у морській подорожі в Лондон. Подейкують, що його судно потонуло у Ла-Манші.

Після його смерті вдизельними двигунами оснащували автомобілі, вантажівки, кораблі, поїзди, їх використовували на електростанціях, заводах, шахтах, родовищах . 

Сучасні дизельні двигуни - це вдосконалені версії  концепції Рудольфа Дізеля. Сьогодні 10 серпня - міжнародний день біодизельного пального.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: зійшов з конвеєра перший передньопривідний Renault

Нагадаємо, в Україні перший завод з виробництва біопалива запрацював у травні 2014 року на Львівщині у селищі Луки Самбірського району. Там біопаливо виробляють з ріпаку.

 

Автопогляд