10.08.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: почали виробляти Ford Model Y

10 серпня 1923 року американська компанія Ford почала виробляти Model Y. Це - перший автомобіль компанії, який розробили для країн за межами США. 

Автомобіль випускали дочірні компанії Ford, розміщені у Німеччині, Великобританії, Франції. У більшості країнах машина отримала особливу назву.

В Англії, наприклад,Model Y називали "Ford Eight", у Франції  "Ford 6", у Німеччині "Ford Köln", у Іспанії "Ford Forito".

У Великобританії дводверна модель зі зменшеними технічними характеристиками була єдиним автомобілем з закритим кузовом, який коли-небудь продавали за 100 фунтів стерлінгів. Ця ціна була актуальною з червня 1935 року до липня 1937 року.

Ford Model Y виготовляли у кузовах дводверного седана, фургона, пікапа та універсала. У кузові седана також була чотиридверна модифікація.

Автомобиль оснущувалм двигуном об"ємом 0,9 л. та потужністю 22 к.с. Він працював у парі з триступеневою коробкою передач. Максимально автомобіль розганявся до 95 км/год. Витрата палива складала 8,8 л на 100 км.

У всьому світі виготовили близько 175 000 тис. Ford Model Y. Машину випускали до 1937 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: вперше в історії запустили біодизельний двигун

Нагадаємо, одночасно з  Model Y компанія випускала Model B з довшою базою. Цей автомобіль, спочатку оснащений чотирицилінровим модернізованим двигуном поередньої моделі Ford Model A, виготовляли лише для ринку США. 

 

Автопогляд