11.08.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: вперше випробували трек на озері Бонневіль

11 серпня 1914 року американський гонщик Тедді Тетцлафф вперше випробував трек на озері Бонневіль і встановив світовий рекорд наземної швидкості на автомобілі Blitzen Benz. А, сягнувши позначки у 228 км /год.

Висохле солоне озеро Бонневіль - найвідоміше місце встановлення наземних рекордів швидкості, знаходиться у штаті Юта у США. Абсолютно рівна поверхня озера, яка займає 260 кв.км, дозволяє встановлювати рекорди на транспортних засобах різних конструкцій. Ідеальне місце для перегонів відкрив організатор трансамериканської велогонки від Нью-Йорка до Сан-Франциско Уільям Д. 1896 року. Згодом, через 18 років, він зумів переконати Тедді Тезлафффа здійснити серію заїздів. З них розпочалась історія найшвидшого місця на землі.

Наприкінці 30-х років ввели порядок реєстрації рекордів швидкості та організували кілька асоціацій. До цього десятки аматорських клубів проводили гонки за власними правилами. 1949 року Асоціації зобов"язали отримувати для проведення перегонів спеціальну ліцензію від влади штату Юта. 

Місцем для перегонів обрали плато неподалік містечка Вендовер. 

Сезон перегонів триває на Бонневіль з травня до жовтня. Тут щорічно проводять традиційні перегони "Тиждень швидкості" та фестиваль World of Speed. Перед початком заїздів, задля безпеки пілота, транспортні засоби ретельно перевіряють спеціалісти. 

Крім традиційних перегонів, на Бонневілі влаштовують гонки великі автомобільні компанії та команди любителів швидкості з різних країн.

Сьогодні заїзди проводять у двох напрямках. Короткий шлях має довжину від 6 до 8 км, довший в межах 11- 22 км.

З дня відкриття Бонневіля, тут зареєстрували сотні наземних рекордів швидкості. З них 21 – занесений до Книги рекордів Гіннеса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: почали виробляти Ford Model Y

Нагадаємо, багаторазовий український гонщик Сергій Малик планує побити світовий рекорд швидкості на електромотоциклі. Цього року він візьме участь у змаганнях "Тиждень швидкості" на озері Бонневіль.



Євгенія Звольська