12.08.2021

7 фактів про Ford Model T

Перший екземпляр наймасовішого автомобіля в історії зібрали 12 серпня 1908 року. Ним став американський автомобіль Ford Model T. Дешевизна, швидкість збірки, ремонтопридатність і велика кількість модифікацій зробили машину найпопулярнішою у світі. 

Портал Автопогляд пропонує 5 цікавих фактів про Ford Model T:

  1. Перший масовий автомобіль 

З початку виробництва до 1927 року виготовили понад 15 млн машин. За результатами 1918 року кожна друга автівка, зроблена на Землі, була Ford Model T. Цей рекорд побили через півстоліття, коли німецька компанія Volkswagen випустила Kafer.

  1. Перша машина, яку збирали на конвеєрі 

Щоб знизити вартість моделі та  скоротити час збірки, компанія  Ford вперше у світі автомобілебудування запустила конвеєрне виробництво. Це сталось 13 квітня 1913 року. Коли ручна збірка займала 12 годин, то конвеєрна  - 90 хвилин. До 1927 року один новий Ford T сходив з конвеєра кожні 24 секунди. 

  1. На гірку автомобілем заїздили заднім ходом

Це було необхідно для того, щоб не зупинити роботу двигуна, оскільки подача палива здійснювалася  самотоком, без паливного насоса.  За умов нахилу машини пальне могло не поступити у карбюратор.

  1. Сучасний водій не зміг би поїхати на цій машині

На підлозі були дві педалі - лівою вмикали першу передачу, правою - заднє колісне гальмо і задній хід. В інструкціях тих років водієві для аварійної зупинки рекомендували натиснути одночасно на обидві педалі і потягнути важіль трансмісійного гальма назад до упору. У деяких штатах водії Ford T отримували навіть окремі водійські посвідчення.  

  1. Не всі екземпляри Model T випускали у чорному кольорі

Насправді до 1913 року Model T випускали у сірому, темно-зеленому або багряному кольорі. Однак з початком конвеєрного виробництва машини складали так швидко, що єдиною фарбою, яка встигла висихати, була чорна японська емаль. Відновити випуск автомобілів з різним кольором кузова вдалось 1926 року. Відомий вислів Генрі Форда: "Покупець може придбати автомобіль будь-якого кольору, за умови, що цей колір чорний".

  1. У народі  Ford Model T називали "Бляшана Ліззі"

Ім'ям Ліззі у той час в США було заведено називати бігових коней.

  1. З початку і до кінця виробництва модель подешевшала на 75%

Коли на початку виробництва вартість Ford Т складала 825−850 доларів, то до кінця 1917 року машину продавали за 350 доларів, а 1924 року дводверний автомобіль з відкидний верхом був доступним за 265 доларів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: зійшов з конвеєра Chevrolet Camaro

Нагадаємо, 11 серпня 1965 року дебютував серійний культовий позашляховик  Ford Bronco, який випускають донині. За час виробництва, автомобіль пережив шість поколінь. 


Євгенія Звольська