21.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: зійшов з конвеєра останній Cadillac з м'яким верхом

21 квітня 1976 року американська компанія General Motors -  завершила випуск кабріолетів Cadillac Eldorado з м'яким верхом,  закінчивши традицію, розпочату в 1916 році. 

Eldorado на замовлення оснащували пневмоподушкою, здвоєними регульованими передніми сидіннями Comfort і регульованими підлокітниками. Фари Twilight Sentinel перемикалися відповідно до погодних умов. Салон оздоблювали оксамитом, трикотажем грубої в'язки або 11 видами шкіри Sierra.

Кабріолет мав 5,7 метра у довжину і 2 метра в ширину. Хромоване бокове дзеркало з вбудованим термометром мало електричне управління.

До 1976 року витрата палива автомобілів Cadillac складав 22 л на 100 км. Попри величезний двигун V8 з робочим об'ємом 8,19 л.ефективна потужність Eldorado становила всього 190 к. с., а максимальна швидкість - лише 175 км/год. 

У компанії вирішили викреслити застарілі моделі, оголосивши завершення випуску "останнього американського кабріолета". Автомобіль купували у як інвестиції.

Останні 200 кабріолетів створили до святкування 200-річчя Америки. Однакової комплектації і дизайну усі білі кабріолети мали пам'ятну табличку ​​на приладовій панелі.

Однак 1984 року  General Motors повторно випускає Cadillac Eldorado.

Обдурені клієнти, які придбали кабріолети 1976 року  як інвестиції, подали колективний позов проти General Motors. Однак їх позов був не успішний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: презентували Peugeot лейтенанта Коломбо

Нагадаємо, конкурентами кабріолета Cadillac у той час були автомобілі Buick Riviera, Oldsmobile Toronado та Сhrysler Imperial Crown Couple.

 

Автопогляд