22.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: розпочались перші у світі регулярні перевезення

22 квітня 1833 року паровий автобус "Хенкок" розпочав перше регулярне сполучення між Лондонською стіною та Паддінгтоном через Іслінгтон. І хоча перші в світі паровози представили на покоління раніше, саме ця конструкція Омнібуса, яка належала англійському винахіднику Вольтеру Хенкоку, завоювала популярність.

1829 року винахідник побудував невеликий автобус на 10 місць під назвою "Немовля", з якого в 1831 році він розпочав регулярне сполучення між Стратфордом іцентральним Лондоном. 31 жовтня 1832 року Омнібус здійснив експериментальну поїздку до Брайтона. Пізніше цей транспортний засіб прославився завдяки подорожам між Лондоном та Брайтоном, що міг успішно рухатись слизьким схилом на 5 градусів, яким не могли рухатись карети.

Двигун в омнібусі був підвішений на листових ресорах разом з кузовом автомобіля, а вісь розташована з поворотними руками, як сьогодні у Ford Explorer, при цьому потужність передавалась на вісь за допомогою ланцюгової передачі. Задня вісь також використовувалася для приводу відцентрового вентилятора, який використовувався для нагнітання повітря в топку.

Суперечка між Хенкоком та замовниками призвела до припинення регулярних перевезень.  Між 1833 і 1840 роками Хенкок самостійно будував та експлуатував парові автобуси власної конструкції.

У 1836 році винахідник сконструював 22-місний  автобус "Автомат", який здійснив понад 700 поїздок між Лондоном і Паддінгтоном, Лондоном і Іслінгтоном, а також Мургейтом і Стратфордом. Швидкість перевезення перевищувала 32 км /год.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: зійшов з конвеєра останній Cadillac з м'яким верхом

Нагадаємо, 1902 французький інженер Леон Серполле встановив світовий рекорд швидкості на автомобілі з паровим двигуном власної конструкції -120 км/год.

 

Автопогляд