27.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: відбулись перші у світі перегони

27 квітня 1887 року у Франції відбулись перші у світі  перегони на парових транспортних засобах. Перегони організувала редакція паризького видання Le Vélocipède.

Цікавий факт - у цих перегонах був єдиний учасник - Джордж Бутон і штурман маркіз де Діон. Хоча максимальна швидкість парового квадроцикла складала 64 км/год, дистанцію у 32 км з Неї́-сюр-Сена до Версаля і назад Джордж Бутон пройшов лише за 1 годину 14 хвилин. 

Перша у світі масова автомобільна гонка Париж-Руан , в якій змагались водії на машинах з паровими і бензиновими двигунами, відбулась 22 липня 1894 року. Про це написав паризький журнал Le Petit. 

У відбіркових "заїздах" взяли участь 39 автомобілів з двигунами внутрішнього згорянням, 28 парових автомобілів,  п'ять електро- і пневмоавтомобілів та понад 25 транспортних засобів, які потрапили в номінацію "Інші системи". Усі учасники гонки сплатити вступний внесок у розмірі 10 франків. До старту змагань допустили лише 28 автомобілів - 14 з бензиновими і 7 з паровими двигунами. Фінішували лише 17 учасників. 

Найбільшу швидкість, понад 22 км/год раздвинув паромобиль маркіза Альбера Де Діона. Однак перший приз у розмірі 5000 франків, на сьогодні приблизно 25 000 фунтів стерлінгів або 964 тисяч гривень, журі розподілили між водіями автомобілів з бензиновими двигунами : Panhard & Levassor і Peugeot. 

Існує кілька доказів того, що перші автоперегони відбулись ще раніше - 30 серпня 1867 р. у США. Це була дистанція від Ештон-андер-Лайн до Олд-Траффор. У ній брали участь лише водії самохідних парових машин. Ймовірний переможець забігу - Ісаак Ватт Боултон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: виробили SEAT Ibiza

Нагадаємо, 1860 року інженер бельгійського походження Жан Йозеф Етьєн Ленуар запатентував електричний двигун внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням подвійної дії, що працював на вугіллі.

 

Автопогляд