29.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Перший рекорд швидкості встановили на електромобілі

29 квітня 1899 року в Ашері, поблизу Парижа у Франції, бельгійський інженер і гонщик Камілл Женаці встановив світовий рекорд швидкості на електроавтомобілі з назвою "La Jamais Contente", який вдалось розігнати до 105,88 км/год. Він став першою людиною в світі, яка їхала швидше ніж 100 км/год.

Назва машини означає "Ніколи не задоволений". Над розробкою електромобіля  працював сам Камілл Женаці. Він надав кузову форму торпеди. 

Автомобіль працював від двох електродвигунів Postel-Vina сумарним об'ємом 50 кВт і потужністю 68 к.с.  Батареї становили майже половину загальної ваги автомобіля, приблизно 750 кг. 

На колеса конструктор встановив шини Michelin.

Лише в 20-30-ті роки автомобілі з бензиновим двигуном почали витісняти електромобілі і невдовзі повністю їх замінити

Сьогодні La Jamais Contente є експозицією музею автомобілів у Комп'єні, Франція.

Історія інженера та гонщика Камілла Женаці, який народився в Шербеку 4 листопада 1868 року, - одна з людей, які жили на краю. Його батько угорського походження, відкрив першу в Бельгії гумову фабрику для виготовлення шин. 

Після навчання на політехнічному факультеті Дженаці зацікавився електричною тягою для автомобілів. Переїхав до Парижа, вчився будувати електричні карети. Для того, щоб привернути увагу, побудував автомобіль у формі торпеди "La Jamais contente".

Окрім рекорду 1899 року, він також став першою людиною, яка побила рекорд швидкості на автомобілі мерседес в Остенде 1909 року - 200 км /год. 1903 року виграв 4-й Кубок Гордона-Беннета в Англії.

Камілл Дженаці часто казав: "Ніщо не зрівняється із гоночним гострим відчуттям".

Дженаці загинув на полюванні 7 грудня 1913 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: дебютував легендарний Ford з металевим відкидним дахом

Нагадаємо, 13 березня 1902 року французький інженер Леон Серполле встановив світовий рекорд швидкості на автомобілі з паровим двигуном власної конструкції -120 км/год. 
Автопогляд