30.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ - з'явився легендарний Studebaker

30 квітня 1920 року американська компанія  Studebaker почала випускати новий автомобіль - Light Six.

Компанію Studebaker заснували емігранти з Голландії - брати Генрі та Клемент Студебекери 16 лютого 1852 року в американському місті Саут-Бенд штату Огайо. Спочатку брати виготовляли карети для населення та військових. Згодом почали співпрацювали з армією США. 1887 року компанія виготовила 75 тисяч карет і отримала 2 мільйони доларів або 55 мільйонів, це на теперішні наші гроші -  508 тисяч гривень чистого прибутку.  Перший автомобіль компанії з'явився у 1902 році. Це був електроавтомобіль Runabout. Одним з перших

покупців цього автомобіля став винахідник Томас Едісон. Перший автомобіль з бензиновим двигуном компанія випустила 1906 року.

Автомобіль 1920 року Light Six - бюджетна модель. Його оснащували меншим 3,5-літровим шестициліндровим двигуном, з удосконаленою алюмінієвою головкою блоку циліндрів.  Двигун залишався у виробництві лише до початку 1922 року  і не мав нічого спільного з двигунами наступної серії.  Більшість зразків Light Six 1920/21 рр. мали пофарбований радіатор і раму вітрового скла, на деяких Light Six ці деталі були хромовані.

Силовий агрегат доповнювала 3-ступенева механічна коробка передач. Колісні диски були дерев'яними. 

У комплектацію нового автомобіля входив набір інструментів, домкрат, спідометр, амперметр, електричний звуковий сигнал, замок, автоматичний склоочищувач лобового скла, зйомні диски, сигнал стопу, фіксатор запасного колеса, зеркало заднього огляду, сонцезахисний козирьок, вентилятор кожуха, регулятор світла фар і годинник.

Початкова ціна на Studebaker Light Six складала 1485  доларів або 41 тис. грн, якщо рахувати за теперішнім курсом. За двомісний родстер просили 1650 доларів чи 46 тис.гривень, 5-ти місний седан коштував 2150 доларів або 59 тис.гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Перший рекорд швидкості встановили на електромобілі

Нагадаємо, з 1908—1927 року компанія американська Ford випускала перший наймасовіший автомобіль у світі -  Model T.

 

Автопогляд