30.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ - Land Rover почала випускати позашляховики другого покоління

30 квітня 1958 року британська компанія Land Rover з нагоди десятої річниці початку виробництва позашляховиків офіційно випустила нову модель - Land Rover Series ІI. 

Автомобіль будували на колісній базі SWB з діагоналлю 220 см  і  LWB - 280 см. Над дизайном кузова працював головний дизайнер компанії Rover -  Девід Баше.  Щоб закрити ширшу базу, машина отримала бочкоподібний кузов. Вдосконалений дизайн кабіни вантажівки, з вигнутими боковими вікнами та заокругленим дахом, компанія використовує і для сучасних Land Rovers.

Серія II стала першим транспортним засобом, який використовував відомий бензиновий двигун об'ємом 2,25 літра, хоча перші 1500 позашляховиків, з короткими базами SWB, комплектувались 2,0-літровим бензиновим двигуном на 39 кВт і потужністю 52 к.с. від першої серії. 

Більший бензиновий двигун виробляв 72 к.с. і 54 кВт.  Його потужність була  аналогічною з 2,0-літровим дизельним двигуном, яким комплектували окрему версію.

Стандартна модель з 2-літровим бензиновим двигуном коштувала 640 фунтів або 24 тис. гривень за теперішнім курсом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ - з'явився легендарний Studebaker

Нагадаємо, 1958 року в Росії розпочалось виробництво вантажного автомобіля КрАЗ-219. З 1959 року виробництво автомобіля передали на Кременчуцький автомобільний завод в Україні.

 

Автопогляд