11.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: розробили безпечну безкамерну шину

11 травня 1947 року американська компанія B.F.Gudrich, оголосила про розробку безкамерних шин - технологічну інновацію, яка зробить автомобілі безпечнішими та ефективнішими. 

Пневматичні шини або шини, наповненої повітрям під тиском, використовували і раніше. Ця розробка належить французькій компанії Michelin&Cie, а  патент на першу  у світі безкамерну шину отримав інженер і директор компанії Goodyear Пол Лічфілд 1903 року. Однак ці розробки не були довершеними.

Протягом перших 60 років пневматичні шини, як правило, мали внутрішню трубку, що містила стиснене повітря і зовнішній кожух, який захищав трубку і забезпечував зчеплення. Недоліком цієї конструкції було те, що внаслідок тертя між трубкою і стінкою шини, з'явивлявся надлишок тепла. Через це внутрішня трубка втрачала герметичність і вибухала. Ця розробка була не безпечною, адже водій міг втратити контроль над транспортним засобом. 

Інженери  компанії Goodrich працювали над технологією безкамерної шини понад три роки. Вони позбулись внутрішньої трубки і закачували тиск у саму шину. Для виробництва використали синтетичний матеріал - бутилкаучук, який створила  американська компанія Standard Oil ще наприкінці 1930-х років. Однак в роки війни він був дефіцитним через контроль уряду. Зняли обмеження на використання бутилкаучуку в цивільних цілях лише 1946 року. Він був міцнішим, стійкішим до проколів. Шина, виготовлена відповідно до технологій виробництва компанії B.F. Gudrich, отримала чудові характеристики герметизації.

14 грудня 1946 року старший інженер компанії  B.F. Gudrich Френк Герцег, 

подав заявку на патент безкамерної шини. Ще до отримання патенту, шини тестували на високошвидкісних заїздах, ввели в експлуатацію для таксі, приватних пасажирських автомобілів та поліції штату Огайо. Протягом трьох років з моменту розробки, безкамерна шина стала стандартною для більшості нових автомобілів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Компанія Dodge випустила перший 6-циліндровий автомобіль

Нагадаємо, технологія виготовлення першої у світі гумової шини належить американському винахіднику Чарльзу Гуд'їру.

 

Автопогляд