11.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: з'явилася марка Volvo

11 травня 1915 року у Швеції вперше зареєстрували торгову марку Volvo.

Історія марки Volvo розпочалася у Швеції 1915 року, але до середини 20-х років ця назва не мала стосунку до автомобілів. Слово Volvo в перекладі з латинської означає "я кочуся". Придумав її і запатентував Бьорн Прюц. Він був менеджером із маркетингу шведської компанії SKF - світового лідера з виробництва підшипників.

Прютц хотів вивести SKF на американський ринок. У розпал автомобільного буму шведський виробник підшипників запропонував американським автовиробникам деталі високої якості за низькою ціною. Так, SKF створила дочірню компанію Volvo, яка випустила невелику партію підшипників під новою маркою, але за різних причин не стала успішною.

Торгову марку Volvo не використовували аж до 1927 року, поки не застосували для назви компанії та торгової марки автомобілів. 14 квітня 1927 року світ побачив перший серійний автомобіль Volvo ÖV4. Повну незалежність від  SKF Volvo отримала 1935 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: розробили безпечну безкамерну шину

Нагадаємо, окрім всесвітньо відомих легкових та вантажних автомобілів і автобусів, Volvo виробляє тягачі, причепи, сільськогосподарську техніку, будівельні машини, обладнання, корабельні і човнові мотори, двигуни, механізми та пристрої для авіаційної та космічної галузі.

 

Автопогляд