13.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Американська компанія розпочала виробництво електроавтомобілів

13 травня 1897 року американська компанія Pope Manufacturing вперше представила автомобілі власного виробництва. До цього часу компанія спеціалізувалась на виробництві велосипедів.

На початку розвитку  автомобілізації у США, полковник Альберт Поуп та його генеральний менеджер Джероге Х. Дей були твердо налаштовані увійти в молодий бізнез. З цією метою в 1895 року Альберт Поуп найняв інженера Гірама Персі Максима, який працюватиме над розробкою електроавтомобілів компанії. Засновники вірили, що електродвигуни кращі за бензинові, бо вони тихіші, плавніші і набагато безпечніші в експлуатації.

Mark I - перший автомобіль компанії. Свинцеву акумуляторну батарею для автомобіля, яка відповідала усім вимогам ваги, швидкості та тяги, надала компанія Eddy Electric and Manufacturing Company. Цей мотор був легким і міг працювати зі швидкістю 2000 обертів на хвилину. Інженер вирахував оптимальну швидкість, необхідну Мark I, - 19 км/годину на рівній дорозі, і розробив систему передач так, щоб вона транслювала більшу швидкість. На одному заряді батареї автомобіль міг проїхати 40 км. 

Для  Mark I обрали популярний тип кузова - фаетон, створений на замовлення компанією Mansuy Carriage. За своєю формою він найбільше нагадував карету без кінної упряжі. Цей автомобіль вперше проїхався вулицею у квітні 1896 року. Однак  Mark I мав застарілий дизайн - розмір  передніх коліс і відрізнявся від задніх.  Оновлення потребувала і панель приладів. Після довгих суперечок між керівниками компанії, щодо затвердження оновлень автомобіля, у компанії врешті-решт дійшли згоди і затвердили нову модель автомобіля. Наприкінці 1896 року вийшов експериментальний Mark III.

13 травня 1897 року Mark III офіційно представили на церемонії, що проходила на фабриці Лорел-стріт. Гості, яким проводили екскурсію по фабриці, мали можливість побачити десять серійних автомобілів, три з яких були доступні для демонстраційних поїздок по місту.

До 1899 компанія виготовила понад 500 електроавтомобілів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Buick представила легкий і доступний Series 40

Нагадаємо, 1897 року французька компанія Peugeot випустила три нові моделі - Type 14, 15, 16.

 

Автопогляд