14.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Американський гонщик вперше проїхав територію США уздовж

14 травня 1909 року Ервін Джордж Бейкер здійснив перший трансконтинентальний заїзд на мотоциклі Індіан у США. Звичайний хлопчик здавався малоймовірним кандидатом на міжнародну славу.

Бейкер народився 12 березня 1882 року поблизу Лоренсбурга, штат Індіана.

Йому пощастило, коли його батьки переїхали до Індіанаполіса. Там Бейкер працював у компанії Indianapolis Drop Forge по 10 годин на день за 88 центів. Важка праця змусила молодого хлопця міряти про енергійне життя, сповнене пригод та подорожей. 1905 року він приєднався до акробатичного водевілю, з яким, на показ, бив боксерські груші руками, ногами та головою. 

До 1909 року він був членом заводської мотоциклетної команди Indian і брав участь у всіх можливих змаганнях чи заїздах.

14 травня 1909 року Бейкер здійснив трансконтинентальний заїзд на мотоциклі Індіан, проїхавши 5 436 км з Сан-Дієго, штат Каліфорнія, до Нью-Йорка.

Цього ж року, 14 серпня, він здобув ще одну перемогу на заїзді звичайних мотоциклів у Індіанаполісі.

Вправність їзди Бейкера помітив Джордж Хенді, співзасновник і президент компанії Indian. Той запропонував  Бейкеру стати учасником південноамериканського туру 1912 року. Тур мав вражаючий успіх. Бейкер проїхав 22 530 км через Ямайку, Кубу та Панаму на мотоциклі Indian, який мав всього 7 к.с.

Через кілька місяців Бейкер став першою людиною, яка перетнула США на мотоциклі.

1915 року він ще раз перетнув США, але цього разу на автомобілі Stutz. Після фінішування, журналісти присвоїли гонщику прізвисько - Cannonball, що означає гарматний м"яч.

Найбільш пам"ятаним став заїзд від  Нью-Йорка до Лос-Анджелеса 1933 року на автомобілі Gram-Paige 57 Blue Streak 8.Тоді Cannonball встановив 53,5-годинний рекорд, який протримався майже 40 років. Цей заїзд надихнув режисерів на створення щонайменше п'яти фільмів та один телевізійних серіал. 

1941 року Бейкер здійснив бездоганний пробіг по всій Америці. Для того, щоб довести економічність та надійність автомобілів Crosley, він проїхав на одному з них 10 488 км. Інші рекордні заїзди здійснив на автомобілях: T Ford, Chrysler Imperials, Marmons, Falcon-Knights та Columbia Tigers.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: презентували Jeep Wrangler

Нагадаємо, перша у світі масова автомобільна гонка Париж-Руан, в якій змагались водії на машинах з паровими і бензиновими двигунами, відбулась 22 липня 1894 року.

 

Автопогляд