18.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: електричний Opel встановив рекорд швидкості

18 квітня 1971 на гоночному треку в Німеччині Opel Elektro GT встановив світові рекорди швидкості для електромобілів у шести заліках.

За кермом унікального електроспорткара Opel GT був онук засновника марки та успішний бізнесмен Георг фон Опель. Автомобіль оснастили двома електромоторами Bosch DC. Їх сумарна потужність сягала 88 кВт або 120 к.с., але могла короткочасно зростати до  18 кВт або 160 к.с.  Чотири нікель-кадмієві акумуляторні батареї Varta, встановили поруч з водієм та поза ним. Вага батарей у 590 кг обтяжувала автомобіль. Загальна маса Opel Elektro GT складала 1550 кг, стільки ж, як бізнес-седан того часу - Opel Diplomat B.

Для встановлення рекордів акумулятор збільшили до 740 кг. В кінцевому результаті електрокар Opel Elektro GT важив 1700 кг, як короткобазова вантажівка Opel Blitz. Компанія Continental створила спеціальні шини високого тиску, які мінімізували тертя.

Кузов автомобіля мав закриті повітряні колектори та випускні отвори, капот був плаский, без випуску для карбюратора, характерної особливості серійного Opel GT. Бампери, дзеркала, задні фари та дверні ручки демонтували, а задня частина автомобіля отримала великий спойлер.Замість глушника вихлопної системи встановили актуальніший теплообмінник. Моторний відсік та салон зазнали значних змін. 

17 травня 1971 року на цьому автомобілі встановили 4 рекорди, а 18 травня додані ще два рекорди на проходження тривалої дистанції з місця.

1 км шляху автомобіль проходив за 19 секунд і 31 секунду зі старту.  За 4 хвилини 43,69 секунди автомобіль пройшов 10 км дистанції, а за 7 хвилин 35,63 секунди проїхав 10 миль або 16 км.

Цей автомобіль продемонстрував можливості нового типу силових установок. 

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: перша жінка взяла участь у "Формулі 1"

Нагадаємо, через 50 років постійного розвитку та пошуку інновацій, колишній експериментальний спорткар знайшов гідного спадкоємця - Opel Corsa-e. Цей електромобіль має 337 кілометрів запасу ходу на одному заряді і здатний розігнатися від 0 до 100 км/год за 8,1 секунди. 

 

Автопогляд