19.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: зареєстрували американську компанію

19 квітня 1903 року американець шотландського походження Девід Данбар Б`юїк  заснував компанію Buick Motor.

Компанія існувала ще раніше, однак через брак грошей Б`юїк не міг продовжувати розробку і виробництво власних автомобілів.Після значної позики у автолюбителя Бенджаміна Бріско,  Б`юїк офіційно зареєстрував компанію, яка у майбутньому стала основою імперії General Motors. В заміну фінансової підтримки, Бріско став власником 97 % акцій компанії, а  Б`юїк - виконавчим директором.

1904 року Вільям Дюрант, один із засновників автомобільної промисловості США, співзасновник компанії General Motors, інвестував у компанію, яка на той час базувалась у Флінті, штат Мічиган. Того ж року компанія виготовила 37 автомобілів, відомих як "Модель B". 

До 1906 року  Б`юїк  втратив контроль над бізнесом і продав свої акції, які згодом будуть коштувати мільйони доларів. Останню частку компанії у нього викупив Вільям Дюрант за 100 тис. доларів, що дорівнює 2 млн. 845 тис. доларів сьогодні.

Згодом Дюран придбав ще кілька компаній: Cadillac, Oldsmobile, Okland та Elmore.16 вересня 1908 року Дюрант заснував корпорацію General Motors, яка об'єднала 13 виробників автомобілів та інших 10 компаній, які спеціалізувалися на виробництві  запчастин та аксесуарів. У 1923 році Buick побудував свій мільйонний автомобіль.

Бренд Buick зіграв ключову роль у становленні компанії General Motors і, на початку 1930-х років, отримав титул найбільшого у світі автовиробника, який тримався до 2008 року, коли його перевершила японська Toyota. 

Сьогодні Buick - один з найстаріших брендів автоіндустрії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: електричний Opel встановив рекорд швидкості

Нагадаємо, 1903 року американська компанія Ford розпочала виробництво першого автомобіля - Model A.

 

Автопогляд