02.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: відбулась прем'єра нового седана Logan

2 червня 2004 року представили новий седан Logan, - спільний проєкт французької компанії Renault і румунської компанії Dacia. (ВІДЕО)

Автомобіль отримав місткий кузов, скромний дизайн і сучасний салон. Платформа, на якій побудований Logan, також використовували для Renault Modus, Nissan Micra, Renault Clio.

Машину пропонували у кількох комплектаціях: Base, Ambiance, Laureate, Laureate Plus.

Доступними на вибір були два восьмиклапанні бензинові інжекторні двигуни: об'ємом 1,4 л. і потужністю 75 к.с. та об'ємом 1.6 л. і потужністю 87 к.с. У 2005 році у лінійку додали дизельний двигун 1.5 dCi потужністю 65 к.с. та 1,6-літровий шістнадцятиклапанний бензиновий двигун потужністю 107 к.с. Всі силові агрегати комплектувалися п'ятиступеневими механічними коробками передач.

Кузов мав повну антикорозійну обробку і більшу частину оцинкованих панелей. 

Базова версія Logan отримала металевий захист піддону картера двигуна, паливних і гальмівних магістралей.

Щоб здешевити виробництво, розробники використовували прості кузовні панелі малої кривизни і суцільнолиті пластикові деталі салону: передня панель та дверні обшивки. У базовій комплектації були відсутніми кондиціонер, підсилювач керма і подушка безпеки переднього пасажира. 

У 2008 році Logan модернізували, змінили дизайн кузова, інтер'єру, технічні характеристики.

Стартова ціна машини склала близько 6100 доларів. Випускали автомобіль з кузовом універсал, вантажівки з відкритим і закритим кузовом. Всього виготовили 2,5 млн автомобілів Logan першого покоління.

Друге покоління випускали впродовж 2012-2020 років, а 2020 року вийшла третя генерація автомобіля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Volvo представила перший спорткар

Нагадаємо, автомобіль імпортують до України під назвою Renault Logan з 2009 року.

 

Автопогляд