04.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: для першого автомобіля Форда зруйнували стіну магазину

4 червня 1896 року Генрі Форд вперше виїхав на автомобілі власної конструкції на вулицю Беглі-авеню в Детройті, штату Мічиган у США.

Попри відсутність кузова, транспортний засіб був настільки широким, що Форд мусив розрубати двері свого магазину сокирою, аби вивести машину з приміщення. Quadricycle - така назва автомобіля, він мав легкий металевий каркас із чотирма велосипедними колесами. В дію його приводив 2-циліндровий бензиновий двигун на 4 к.с. 11-літровий паливний бак був розташований під сидінням.

Автомобіль вагою 226 кг рухався вниз по авеню Гранд-Рівер без гальм і заднього ходу. Управління квадроциклом базувалось на ланцюгу. Машина мала дві швидкості їзди та кнопку дзвінка замість гудка. 

Попереду на велосипеді їхав помічник винахідника - Джон Бішоп, який попереджав про небезпеку проїжджі екіпажі та пішоходів. Максимальна швидкість автомобіля склала 32 км/год. Згодом Форд продав цей квадроцикл за 200 доларів і створив ще кілька примірників. Саме успіх цього  автомобіля призвів до створення компанії Ford Motor 1903 року.

Зараз цей автомобіль можна побачити в музеї Генрі Форда у Дірборні, США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали автомобіль, що виборов Гран-прі OldCarLand 2021

Нагадаємо, Ford Motor - перша у світі автомобілебудівна компанія, яка застосувала поточний метод виробництва: класичний автоскладальний конвеєр.

 

Автопогляд