08.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили перший серійний автомобіль східної Європи

8 червня 1909 року вагонне відділення ризького Російсько-Балтійського заводу випустило перший серійний автомобіль Російської імперії. Машина стала першою серійною моделлю східної Європи. 

Потужності одного з відділень на Російсько-Балтійському заводі, яке під час російсько-японської війни випускало транспортні засоби для перевезення припасів і устаткування, згодом використали для випуску автомобілів. Для цього запросили головного конструктора бельгійської фірми Fondu - Жульєна Поттера. Рівно через рік молодий спеціаліст разом з командою російського заводу випустив першу серію автомобілів. До їх розробки долучились 10 інженерів, 141 робітник та 3 водія-випробувача.

Оскільки більшість доріг того часу ще не мали якісного покриття, автомобіль створили з характеристиками позашляховика - з підвищеною прохідністю.

З самого початку автомобілі випускали під назвою "Російсько-Балтійський". Назва Руссо-Балт закріпилась внаслідок скорочення назви французькою мовою - Russo-Baltique або Руссо-Балтік.

Наприкінці 1910 року акціонерне товариство РБВЗ придбало російське автовиробництво "екіпажну фабрику Фрезе і К", майстерні якої знаходились у Санкт-Петербурзі у Росії.

Перша модель отримала назву С-24/30, що розшифровується як: 24 к.с., 30 — максимальна потужність. Автомобіль оснастили двигуном на 4,5 л. Наступні модифікації: С-24/35 1912—1914 років і С-24/40 1913—1918 років, випускали з двигунами на 35 і 40 к.с.

Це наймасовіша модель в історії заводу. Всього випустили 347 екземплярів.

Автомобілі отримали гарний відгук після участі в російських та міжнародних перегонах. Дві моделі навіть стали частиною царського автопарку. Їх показали на міжнародних автомобільних салонах 1910 і 1913 року в Санкт-Петербузі.

"Руссо-Балти" випустили в Ризі до липня 1915 року, а під час Першої світової війни автомобільний відділ з Риги евакуювали у Москву. Найдорожчу легкову модель РБВЗ "С-24" востаннє випустили 26 квітня 1918 року. Шестимісні автомобілі з відкритими кузовом використовувала російська армія. На платформі "С-24" також випускали автомобілі у кузовах ландоле, лімузин, двомісному спортивному кузові. За 7 років завод випустив близько 500 таких автомобілів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: вперше застосували пристрій примусового зниження швидкості

Нагадаємо, першим серійним автомобілем у світі ввжають Benz Patent Motor-Wagen, патент на який отримав німецький конструктор Карл Бенц з м. Мангейма 29 січня 1886 року.

 

Автопогляд