07.07.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: заснували Subaru

7 липня 1953 року японська компанія Fuji Heavy Industries Co. створила новий підрозділ і автомобільну марку - Subaru. Її назва в перекладі з японської означає зоряне скупчення Плеяди в сузір'ї Тільця.

Дебют першого автомобіля Subaru 1500 відбувся через рік, але його випустили лише у 20 екземплярах.

Першим серійним автомобілем марки став Subaru 360. Його оснащували двигуном потужністю 16 к.с. В Японії автомобіль називали "народним", бо був доступним для звичайного населення. Наприкінці 1970 року ця модель також отримала назву "Сонечко". З часом автомобіль модернізували, збільшили потужність двигуна до 36 к.с. Це забезпечило розгін до 80 км/год за 37 с.

Успіх Subaru в США прийшов разом з випуском Brat 1977 року. Це був двомісний пікап, побудований на платформі повнопривідного універсала Subaru Laon. У кузові цього автомобіля можна було перевозити пасажирів, оскільки його оснастили двома додатковими кріслами.

Завдяки цьому конструкторському рішенню, пікап класифікували як легковий автомобіль, а не легку вантажівку, що дозволило японському  бренду оминути високий відсоток податку на американському ринку. Покращений автомобіль другого покоління експортували також в країни Європи та Азії до 1990 року.

1 квітня 2017 року Fuji Heavy Industries змінила назву своєї компанії на SUBARU CORPORATION.

Зараз одна з найуспішніших моделей марки Subaru -  позашляховик Forester. 2018 року випустили п'яте покоління цього автомобіля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: виробили перший Packard 30 Model UA

Нагадаємо, до 2035 року весь модельний ряд Subaru буде електрифіковано. При цьому вже до 2030-го електричні та гібридні автомобілі мають скласти 40 відсотків в загальному обсязі продажів. Про це заявили у компанії під час зустрічі з медіа наприкінці 2020 року.

 

 

Автопогляд