01.10.2017

Рідкісний Opel Admiral 1939 року показали на OldCarLand

Рідкісний Opel Admiral 1939 року випуску показали на найбільшому ретрофестивалі України OldCarLand.

Німецький автомобіль вищого класу потрапив в Україну під час Другої світової війни. Він має масивні передні крила й вбудовані між ними й капотом фари. Це найбільше авто серед всіх моделей цієї німецької марки 1937-1945 років випуску. Його довжина 5,2 м, а ширина - 1,8 м. На його хромованій решітці радіатора написано вертикально назва марки. Над нею - стара емблема Opel. Автомобіль не має бічної стійки кузова. Двері водія і переднього пасажира відчиняються за рухом, а задні проти руху. Перед передніми дверима прикріплені вінкери - вказівники поворотів, які встановлювали на машинах, випущених у першій половині ХХ століття.

"Це авто у мене вже близько восьми років. Натрапив на нього випадково. Один з моїх сусідів, знаючи про мою автомобільну пристрасть, сказав, що бачив на сусідній вулиці "якусь стару машину". Коли я побачив цього красеня, не міг залишити далі гнити під дощами та снігопадами. Він стояв покинутим вздовж дороги. Для пересічних людей це - просто стара машина. А для мене — величезна цінність, - розповідає колекціонер та реставратор із Києва Анатолій Захарченко. У його колекції 5 автомобілів. Він займається відновленням автомобілів разом із командою однодумців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автомобіль Горбачова, єдиний в Україні Mercedes 190 SL – розпочався найбільший фестиваль ретроавто OldCarLand

Кузов автомобіля був іржавий і пошкоджений корозією, але цілий. У машині лишилися й оригінальні заводські деталі. Анатолій поставив собі за мету відреставрувати автомобіль із точністю до оригіналу.

"Машина була в жахливому стані. Тому оригінальні деталі відновлювали, деякі прийшлося виготовити заново. Прийшлося добряче попрацювати: міняли гайки, ручки, лампочки, ліхтарі, проводку. Нову оббивку зробили на основі залишків старого заводського салону. "Рідним" залишився тільки двигун", - розповідає реставратор.

 
 

Як звучить двигун 1939 року:

У Opel Admiral - силовий агрегат об'ємом 3,6 літра потужністю 75 к.с. Він споживає 18 л пального у змішаному циклі водіння - місто-траса. Розганяється автомобіль до максимальної швидкості 132 км/год.

"Інколи виїжджаю на вихідних цим автомобілем. Отримую від цього задоволення. Машину часто беруть для зйомок реклами, фільмів і весільних фотосесій", - каже Анатолій Захарченко.

Opel Admiral випускали із 1937 по 1939 рік. Ця модель була конкурентом автомобілів вищого класу Horch, Maybach іMercedes-Benz. Порівняно із іншими моделями цієї німецької марки, Admiral випустили небагато - 6,404 тис. Припинили виробництво через Другу світову війну - звільнили виробничі рейки й цехи для виготовлення військової техніки.

Як виглядає салон Opel Admiral 1939 випуску:

З 29 вересня по 1 жовтня в Києві у Державному музеї авіації пройшов найбільший технічний фестиваль України — OldCarLand. Участь у ньому взяли більше 700 раритетних автомобілів, мотоциклів та одиниць військової техніки.

Анастасія Яковишина, фото і відео автора