18.08.2021

Українців зобов'яжуть пояснювати походження коштів на авто

З 1 вересня українці матимуть право задекларувати авто та інші активи, з яких не сплачували податки.

Кабінет міністрів України готується внести до Верховної Ради законопроект щодо непрямих методів контролю. Він дозволить податковим службам відстежувати за придбанням громадянами цінних активів, в тому числі автомобілів, і з"ясувати походження коштів для таких покупок. У разі відмови чи неможливості підтвердження законності коштів особі доведеться сплатити податок із витрат. Такий підхід - наслідок запровадження податкової амністії.

Про це 6 серпня заявив глава парламентського комітету з питань фінансів, податків і митної політики Данило ГетЬманцев. Він наголосив на тому, що за результатами 2022 року держава знатиме про всі статки українських податкових резидентів, які знаходяться за кордоном.

Також Гетьманцев уточнив, що податок буде стягуватися тільки з тієї частини суми витрат, походження якої громадянин не зможе пояснити податковій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки ще триватиме історія євроблях – експерт про нововведення

Нагадаємо, у червні Верховна Рада прийняла закон № 1539-IX, який в пакеті з іншими документами передбачає введення в Україні податкової амністії. Документ набув чинності 21 липня.

 

Автопогляд