26.08.2021

Невже "фантомний патруль" - вигадка? Інформація від поліції

Тиждень тому у Києві помітили Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків. Це був один з чотирьох "фантомів" - на перший погляд звичайний автомобіль, який насправді є поліцейською машиною зі спеціальним обладнанням для фіксації порушень ПДР. 

Пристрій для фіксації порушень ПДР
Пристрій для фіксації порушень ПДР

Подібні патрулі зможуть більш ефективно дисциплінувати водіїв, адже порушник не здогадається про спостереження до того моменту, поки від нього не вимагатимуть зупинитися. Перші чотири машини "патруля під прикриттям" представили  у грудні 2020 року.

Однак перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив виданню UBR, що незважаючи на зафіксовану на фото появу "фантома" на дорогах, такі патрулі ще не розпочали роботу.

За словами Білошицького, зараз автомобілі проходять процедури оформлення, реєстрації та сертифікації.

Також він зазначив, що закупкою машин займалось агентство "Укрінфрапроект". Саме вони мають договірні обов"язки з постачальником. Тому патрульна поліція не є бенефіціаром і чекає, коли їм передадуть "готовий продукт". 

Білошицький додав, що без відома громадськості "фантоми" не виїдуть на дороги. 

Стосовно термінів, в Нацполіції поки нічого не прогнозують, але запевняють, що як тільки автомобілі будуть готові, їх відразу ж почнуть використовувати на дорогах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На українських дорогах запрацювали 17 нових камер автофіксації

Нагадаємо, у грудні 2020 року, крім чотирьох "фантомних" Skoda Нацполіція отримала 30 мобільних станцій техогляду, які  можуть перевіряти технічний стан авто посеред дороги.Автопогляд