27.08.2021

Електросамокати і гіроскутери: влада розробила правила користування персональним електротранспортом

Робоча група Міністерства інфраструктури затвердила тимчасовий порядок користування персональним електротранспортом. Він дає визначення такому виду транспорту і описує обов"язки користувачів. Про це повідомило видання "Економічна правда".

За визначенням документа, персональний електротранспорт - це пристрій з електродвигуном, одним, двома чи трьома колесами, не обладнаний сидінням і призначений для руху однієї особи.

Його маса - до 20 кг, а потужність двигуна – до 1 кВт. Але, незрозуміло, як регулюватимуться транспортні засоби понад ці норми. Наприклад, на українському ринку представлені електросамокати вагою до 40 кг та потужністю понад 2 кВт.

Електротранспорт не підлягає обов"язковій державній реєстрації за умови, якщо його характеристики відповідають визначенню, йдеться в документі

Користувачі електротранспорту на дорогах зобов'язані дотримуватися всіх діючих законів і правил дорожнього руху - не їздити нетверезими, не пересуватися проти напрямку руху, не перевозити пасажирів, не використовувати мобільні телефони та інші пристрої, їздити несправним транспортом. Під час руху тротуаром користувач зобов'язаний не створювати перешкод для руху пішоходів і надавати їм перевагу в русі.

Залишати електротранспорт можна у місцях, дозволених для паркування велосипедів, якщо для пішоходів залишається понад 2 м для проходу. В інших місцях – якщо це не створює перешкод для інших учасників дорожнього руху.

Заборонено  залишати електротранспорт на автомобільних парковках, на проїзній частині, під мостами, у парках, на території історичних пам"яток тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найкращий всюдихідний електровелосипед

Нагадаємо, 24 червня КМДА затвердила свої правила для руху на персональному електротранспорті у місті Києві.Автопогляд