14.09.2021

В яких країнах діють українські водійські права?

Останнім часом, з метою економії, українці все частіше планують поїздки за кордон на особистому авто. Разом з тим, у водіїв постало питання про те, в яких країнах діють водійські посвідчення українського зразка.

У країнах ЄС українській водійські права нового зразка діють  у вигляді пластикової картки. Ці права можуть бути рожевого, жовтого або блакитного кольору. Права старого зразка у вигляді книжечки в Європі не діють.

Українські водійські права діють в країнах, які підписали Віденську і Женевську конвенції про дорожній рух. Але в країнах, які підписали Женевську конвенцію можуть попросити пред"явити і водійське посвідчення міжнародного зразка. При цьому, міжнародне посвідчення - це доповнення до національних прав.

Отримати міжнародний зразок можна в СЦ МВС як доповнення до стандартних прав у вигляді пластикової картки. Для цього потрібно надати пакет документів: копії прав, фото і чек про оплату послуги. Оформлення займає приблизно тиждень. Аби отримати міжнародні водійські права іспити складати не потрібно.

Якщо країна не підписала ні одну з вищезгаданих конвенцій, то на її території визнають лише місцеві водійські права.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада може прийняти зміни до закону про розмитнення "євроблях"

Нагадаємо, щоб взяти автомобіль на прокат за кордоном, водієві необхідно пред'явити закордонний паспорт і автомобільні права. Видати машину на підставі тільки водійських прав не зможуть, оскільки у багатьох країнах вони не є документом, який засвідчує особу.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд