21.09.2021

В Україні посилять відповідальність за перевантажені фури

З 1 жовтня стануть чинними нові вимоги габаритно-вагового контролю відповідно до Закону України № 1534-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю". До цього часу КМУ прийме усі необхідні, для реалізації закону, нормативно-правові акти.
 
Закон збільшує відповідальність автомобільних перевізників за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм і робить можливим автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових параметрів.

Також закон розширює повноваження Укртрансбезпеки в частині здійснення габаритно-вагового контролю, зокрема надає їй право стягувати в судовому порядку плату за проїзд вантажівок, які порушують габаритно-вагові норми.

Зараз на дорогах Україні встановлені приблизно 50 систем. Вони автоматично враховуватимуть такі показники як: номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо. Ці відомості передаватимуться до центру обробки даних Укртрансбезпеки. Повідомлення про сплату штрафу формуватимуться за результатами цих даних. 

Відповідальність за порушення понесуть не водії або перевізники, а власники транспортних засобів. Сума штрафу складатиме від 8 тис. 500 грн до 51 тис. грн. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як контролювати швидкість та не отримувати "листи щастя"?

Нагадаємо, зараз автоматично фіксують правопорушення 77 приладів, які розташовані у Києві, Кропивницькому, Харкові, Львові, Черкасах, Житомирі, Чернігові та у семи областях України.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд