27.09.2021

Судді з'ясували, чи потрібно реєструвати мопеди

Шостий апеляційний адміністративний суд з"ясовував, чи обов"язкова реєстрація мопедів та отримання посвідчення водія на їх керування. Також розглядав особливості цього питання у залежності від їзди на дорогах місцевого та державного значення.

Підставою для розгляду справи судом став випадок, коли поліцейський зупинив мопед і попросив водія пред"явити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та водійське посвідчення категорії А1. Водій відповів, що на користування мопедом не потрібно таких документів, оскільки двигун мопеда має об"єм до 50 куб/см.

Інспектор не врахував цих аргументів та оштрафував водія, тому він оскаржив штраф у суді. У позові водій наголошував, що штраф незаконний, оскільки мопед не підлягає реєстрації через об"єм двигуна. 

Досліджуючи питання, суд врахував, що відповідно до п.1.10 ПДР транспортний засіб - пристрій, призначений для перевезення людей і вантажу; мопед – двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об'ємом до 50 куб.см. або електродвигун потужністю до 4 кВт.

Пунктом 2.1 ПДР вказує на те, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії та реєстраційний документ на транспортний засіб.

Відповідно до пункту 2.9 розділу 2 ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим у МВС. 

Постановою КМУ №511 передбачено, що транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, поділяються на мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об'ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт.

Згідно з Законом № 586-VI з 01.01.2010 передбачена обов'язкова реєстрація мопедів.

З урахуванням вище вказаного, суд зробив висновок, що з 01.01.2010 в Україні встановлена реєстрація мопедів як транспортних засобів та отримання посвідчення водія на їх керування, незалежно від їх користування чи на вулично-дорожній, чи на автомобільній дорозі державного значення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні майбутні водії зможуть навчатися дистанційно

Нагадаємо, якщо водій керує мопедом, незареєстрованим у сервісному центрі МВС, його оштрафуютьна  850 грн. Якщо таке порушення виявлять повторно, сума штрафу зросте до 1700 грн з можливим вилученням мопеда до рішення суду. Якщо ж водій керує мопедом без права керування категорії А1, то штраф випишуть на 3400 грн.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд