28.09.2021

За що карають водіїв персонального електротранспорту - оприлюднили збитки на сотні тисяч гривень

Останнім часом самокатів на дорогах стає все більше . Також зростає кількість дорожніх пригод за їхньою участю. Наразі в реєстрі судових рішень є 3 кримінальні справи про ДТП за участю електросамокатів. У двох випадках суд визнав винними саме водіїв самокатів.

У першій ДТП жінку на тротуарі зачепила водійка електросамокату, яка їхала разом з дитиною, що  заборонено. Постраждала отримала травми середньої тяжкості і була змушена певний час провести в лікарні. Суд визнав жінку, яка керувала електросамокатом, винною і призначив їй покарання у вигляді 1 року умовного засудження, відшкодування вартості лікування (112 600 гривень), відшкодування моральної шкоди в розмірі 23 000 гривень і половини витрат на судовий супровід.

У другому випадку водій самоката не впорався з керуванням і збив дівчину на велосипеді. Дівчина також отримала травми середньої тяжкості. А водій отримав штраф 3400 гривень. Також його зобов'язали відшкодувати 70 000 гривень моральної шкоди та 37 216 гривень матеріального збитку.

Більшість ДТП і зіткнень за участю електросамокатів кваліфікують як адміністративне правопорушення. Зараз таких зареєстровано 16.

Рік тому за порушення ПДР водії електросамокатів отримували штрафи в розмірі 340 гривень, то в цьому році це вже 850 гривень.

Найчастіше ДТП відбуваються через неуважність водіїв як самокатів, так і автомобілів - на пішохідних переходах і під час зупинки в момент виходу з машини. Найчастіше водіїв самокатів притягують до відповідальності за статтею 124 адміністративного кодексу: пошкодження транспортного засобу або іншого майна. Відповідно до цієї ж статті водії електросамокатів вважаються повноцінними учасникам дорожнього руху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Судді з'ясували, чи потрібно реєструвати мопеди

Нагадаємо, наприкінці літа влада розробила правила користування персональним електротранспортом.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд