30.10.2021

Нові обмеження та знаки - з листопада наберуть чинності зміни до ПДР

1 листопада набудуть чинності зміни до правил дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету міністрів від 29 вересня № 1091. Про це повідомила пресслужба Патрульної поліції.
 "Зміни здебільшого зумовлені необхідністю приведення положень ПДР у відповідність до національних стандартів України, а саме — ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 2587:2021, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки та сигнали", — йдеться у повідомленні.
Оновлення розширюють повноваження велосипедистів, вводять нові дорожні знаки, розмітку та встановлюють обмеження швидкості.
З 1 листопада заборонено рухатися зі швидкістю 110 км/год, якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямків, не виділений широкою суцільною лінією. Крім міжнародного, національного та регіонального типу доріг з'явиться територіальний.
У ПДР з'явиться нове визначення велосипедної доріжки, понять велосипедної смуги велосипедного переїзду. Оновлення регламентують права та обов"язки велосипедистів; суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.
Впроваджені дорожні знаки - житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки та інші.
Нова дорожня розмітка з"явиться для місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв'язки;  перед виходами з території шкіл; місць концентрації ДТП та для позначення виділених місць паркування вздовж доріг тощо.
До чинної вертикальної розмітки додадуть нову: жовто-червону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди поїхати на день автомобіліста?

Нагадаємо, українці зможуть укладати договори купівлі-продажу автомобілів через Електронний кабінет водія та сервіс "Дія" через пів року після набрання чинності постанови уряду від 22 вересня № 1007 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України".

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

 

Автопогляд