23.10.2018

Невже справді легалізували "євробляхи"? - пояснення юриста

Протягом вчорашнього дня у більшості ЗМІ написали, що "євробляхи" легалізували. І що цьому посприяв Верховний Суд України. Ми спробували розібратися в цій ситуації, взявши до уваги думки юристів і розглянувши статті, за якими виносили рішення судді й притягували до відповідальності автовласника митники.

 

З чого все почалося?

Українець Михайло Козіцин два роки тому, в лютому 2016 року ввіз в Україну із Естонії позашляховик Toyota RAV4. Зумисне з іноземної реєстрації авто не знімав, аби не сплатити податки. Його машину ввезли за тією ж схемою, що і більшість автомобілів на європейській реєстрації, - в режимі транзиту. Минулого місяця митники прийняла постанову про порушення митних правил за статтею 469 і оштрафували власника на 8,5 тис. грн. Михайло Козіцин не погодився з таким рішенням і оскаржив його. Верховний суд скаргу задовольнив.

 

Як "автовласник-бляхер" міг оскаржити рішення?

Виявляється, все просто - митники з незрозумілих причин притягли Михайла за 469 статтею Митного кодексу України - митне оформлення товарів, яке не закінчене.

"А в його діях склад порушення за статтею 470 - перевищення термінів доставки товарів. На суді позивач визнав, що ввіз авто для тривалого користування", - говорить Gazeta.ua партнер адвокатського об"єднання "Головань і Партнери" Іван Чорний. Режим транзиту чоловік вказав, щоб ухилитися від сплати податків. Це стаття 485 - ухилення від сплати митних платежів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Є лише чотири шляхи — як розвиватиметься ринок електромобілів в Україні

 

"Це призведе до того, що власник автомобіля з іноземною реєстрацією не понесе відповідальності за порушення митних правил, - каже адвокат. - Правоохоронні органи мають перевірити, чи використовував позивач завідомо підробний документ задля отримання умовного звільнення від сплати митних платежів при безпідставному ввезенні машини у митному режимі транзит. У залежності від митної вартості такого автомобіля - може бути ще й склад злочину за статтею 212 Кримінального кодексу - ухилення від сплати податків".

Після рішення суду порушник не платитиме штраф у розмірі 8,5 тис. грн. Для інших власників автомобілів на єврономерах рішення суду нічого не змінить. Нагадаємо, компромісний законопроект стосовно лібералізації розмитення вживаних автомобілів проголосували тільки в першому читанні.

Як повідомляв наш сайт раніше, з минулого тижня почали штрафувати порушників швидкісного режиму на дорогах.

Автопогляд