31.10.2018

5 правопорушень, за які позбавляють водійських прав

Право позбавляти водіїв посвідчення на водіння транспортним засобом має лише суд. Патрульна поліція не має право забирати у водія права на постійній основі.

Інспектори ДАІ повинні тимчасово вилучити  у особи, що вчинила правопорушення, водійське посвідчення. Замість нього до винесення вироку суду водію видають тимчасовий дозвіл на керування транспортним засобом.

Позбавлення водійських прав передбачає Кодекс про адміністративні порушення. Таке покарання передбачається за наступні правопорушення:

1.Керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп"яніння,   передачу керування транспортним засобом водію, який перебуває у стані сп"яніння. Відмова від проходження огляду на стан сп"яніння також передбачає позбавлення прав. За  130 статтею КУпАП за такі правопорушення водія позбавляють прав на 1, 3 або 10 років.

2. Порушення Правил дорожнього руху, які спричинили пошкодження транспортних засобів або іншого майна. За статтею 124 КУпАП водія позбавлять прав на термін від 6 місяців до 1 року.

3. За переїзд залізничної колії у випадках, коли він заборонений водійські права забирають на період від 6 місяців до 3 років.

4. За невиконання вимоги поліцейського про зупинку транспортного засобу права можуть вилучити на період від 3 до 6 місяців.

5. За створення аварійної обстановки на дорозі суд може вилучити водійське посвідчення  на термін від 6 місяців до року.

Зараз у Верховній Раді зареєстровано декілька законопроектів, які передбачають позбавлення водійських прав й за інші правопорушення, такі як залишення місця ДТП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший автобан в Україні з'явиться на Донбасі

Справи про позбавлення водія прав розглядає або суд за місцем вчинення правопорушення,а бо за місцем реєстрації водія. Рішення суду можна оскаржити протягом 10 днів. Вердикт апеляційного суду оскаржувати не можна.   Після винесення судом вироку про позбавлення прав, отримати їх достроково уже неможливо.

Період позбавлення прав рахується від здачі водієм прав, тобто після того, як рішення суду набуло чинності.

Для того щоб водію повернути  права, після того як їх вилучили за рішенням суду, потрібно надати документи, які підтверджують проходження навчання в автошколі. Також водію необхідно пройти медичний огляд і скласти теоретичні та практичні іспити із знання Правил дорожнього руху та з водіння.

Як повідомляв Автопогляд раніше, в Івано-Франківську відкрився найбільший магазин електромобілів у західній частині України.

 

Надія Поліщук