12.11.2018

Розмитнення нових автомобілів та машин зі США - деталі про новий закон

8 листопада Верховна Рада України прийняла закон, що зменшує акциз на нові та вживані автомобілі. При цьому зберігається ПДВ в розмірі 20% і мито, що нараховується за вартістю автомобіля.

Щоб вирахувати ставку акцизу, варто помножити  базову ставку акцизу на коефіцієнт віку та коефіцієнт двигуна. Базова ставка на бензинове авто складатиме 50 євро, на дизельне – 75. Коефіцієнт віку для нових авто – 1.

"У порівнянні з минулим законодавством нові автомобілі ввезені з-за кордону подешевшають.  Зменшення податку сприяє зменшенню вартості автомобіля", - повідомляє автоексперт Олег Назаренко.

Наприклад, акциз на нове авто з бензиновим  двигуном об"ємом 1,5 л становитиме 75 євро, за минулим законодавством – 94,50. Акциз на нове авто з бензиновим двигуном об"ємом 2,5 л дорівнюватиме 125 євро, за минулим законодавством – 690.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення акцизу - як новий закон вплине на ціну електромобілів

В Україну імпортують  чимало машин зі США. Лише за перші 3 місяці 2018 року ввезли 4843 авто, більшість з яких (4177 шт.) – авто з пробігом.

"Новий закон стосуватиметься як автомобілів, ввезених з країн ЄС, так і з США, - говорить експерт. – Закон №8487 вносить зміни до Податкового кодексу, який стосується ввезення всіх автомобілів. Також закон зменшує акциз, а він є внутрішнім податком України, який сплачують незалежно від того, звідки ввозять авто. Вартість американських машин може відрізнятися через ціну за транспортування".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Розмитнення авто коштуватиме більше ніж саме авто" - "євробляхери" не задоволені прийняттям закону №8487

Податковому кодексі вказано, що при сплаті податку на ввезення машини немає значення хто власник – фізична чи юридична особа, - каже Олег Назаренко. -  Акцизні ставки, введені за новим законом, вступають в силу для всіх осіб. Однак є одне виключення - в прикінцевих положеннях закону вказано, що знижку на 90 днів отримують лише фізичні особи при ввезенні вживаних авто для власного використання. Юридичні особи такого привілею не мають".

Як повідомляв Автопогляд раніше, експерт розповів про зміни на ринку через прийнятий закон. Ринок нових авто виросте, вживаних - зросте. 

Надія Поліщук