28.11.2018

Нові штрафи: скільки платитимуть п'яні водії

22 листопада депутати Верховної Ради проголосували за посилення покарання для водіїв у нетверезому стані. Це передбачає законопроект  №7279-д.

За новим законом за п"яне водіння впроваджується кримінальна відповідальність. Раніше цей пункт відносився до адміністративних правопорушень.

Штраф за водіння в нетверезому стані збільшиться до 17-34 тис. грн. Також водіїв позбавлятимуть прав на 3 роки. Раніше автомобілістів штрафували в сумі 10,2 тис. грн.. і забирали водійські посвідчення на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українським водіям зменшать можливість їздити ліворуч

При повторному правопорушенні водій повинен сплатити вже 51 тис. грн., при цьому прав він позбудеться на 2-3 роки. Раніше при повторенні правопорушення  штраф зростав до 40,2 тис. грн, а водійське посвідчення забирали на 10 років.

Дозволений рівень алкоголю в організмі, за який не штрафують, - 0,2 проміле.

Новий закон вступить з силу  з 1 січня 2020 року. При цьому директор департаменту і комунікацій МВС Артем Шевченко повідомив, що протягом 2019 року триватиме  підготовка до введення закону в дію.

Нагадаємо, що 8 листопада Верховна Рада прийняла закони, які знижують акциз для розмитнення авто на іноземній реєстрації. 

Як повідомляв Автопогляд раніше, в Україні продовжили пільги на ввезення елеткромобілів до 2022 року. 

 

Надія Поліщук