15.02.2019

Більше ніяких сертифікатів - для розмитнення автомобіля тепер достатньо мати техпаспорт

В Україні змінили правила  для розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією. Тепер щоб розмитнити "євробляху" потрібно мати техпаспорт замість екологічного сертифіката.   Про це повідомляє Obozrevatel.

Такий екологічний сертифікат показує відповідність автомобіля рівню екологічних норм. Видають такі документи в Україні лише декілька організацій у Києві, Львові, Рівному, Запоріжжі.  Серед них "ДержавтотрансНДІпроект" і "Укрметртестстандарт". Раніше сертифікат був обов"язковим при першій реєстрації у сервісних центрах МВС нового чи використаного транспортного засобу і по суті завершував процедуру розмитнення.

22 лютого закінчиться пільговий період розмитненн "євроблях".  За цей час українці сплатили за розмитнення близько 5 мільярдів гривень.  Усі ці гроші направили в Пенсійний фонд України.

У Кабінеті міністрів вважають, що багато водіїв не можуть легалізувати свої авто, тому що процедура отримання сертифікату відповідності екологічним нормам надто складна. Тепер, коли  для розмитнення такого сертифікату не потрібно, процес став набагато простішим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РАФ повертається - з'явились ескізи нового мікроавтобуса

Окрім технічного паспорту  для оформлення "євробляхи" знадобляться документи, які підтверджують право власності особи на транспортний засіб або право ним розпоряджатися і декларувати. Переважно це  договір купівлі-продажу або доручення. Також потрібно мати з собою рахунок-фактуру або інший документ, який визначає вартість товару.

Оформити автомобіль можна на будь-якій митниці. Вивозити авто закордон і знімати там з реєстрації не потрібно. Можна також звернутися до брокера, який самостійно оформить всі документи за 3-5 тис. грн. Перелік офіційних брокерів розміщений на сайті Державної фіскальної служби.

Експерти вважають, що після пільгового періоду власники "євроблях" уже не будуть їх розмитнювати.  Вони будуть чекати травня 2019 року, коли поліцейські почнуть штрафувати власників і евакуювати авто, щоб влаштовувати нові пікети.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Євробляхерський" рекорд - за добу в Україні оформили 2,7 тис. машин

З травня поліція зніматиме штрафи у розмірі 8, 5 тис  грн. за водіння авто на євро номерах, 17 тис. грн.. за повторне водіння "євробляхи" протягом року.  Також у цьому випадку водіям заборонять водити транспорт протягом року. Якщо власник затримав розмитнення на термін до 1 доби, він повинен заплатити  170 грн, від 1 до 10 діб – 340 грн, від 10 до 20 діб – 8,5 тис.грн, від 20 до 30 діб – 85 тис. грн., від 30 діб – 170 000 грн.

Нагадаємо, що Україна опинилась на 130 місці з 137 у рейтингу  якості доріг. 

Як повідомляв Автопогляд раніше,  за січень в Україні зареєстрували  2,3 рази більше електромобілів, ніж за  той же період минулого року.

 

 

Надія Поліщук