19.02.2019

Номери для машин можна замовити в інтернеті

В Україні спростили процедуру видачі  індивідуальних номерних знаків для автомобіля. Тепер водії можуть замовити їх у власному кабінеті на офіційному сайті сервісного центру МВС.  Відповідний наказ МВС набув чинності 12 лютого.

Для замовлення власнику потрібно ідентифікуватися за допомогою  електронного підпису, вказати регіон, в якому зареєстровано транспортний засіб і бажаний напис.  Тоді система перевірить його і надішле замовнику бланк для заяви, якщо номер вільний.

Після цього власник повинен оплатити послугу.  Зробити це можна за допомогою електронних платіжних систем. Номерний знак  із трьох символів коштуватиме від 300 грн, за кожен наступний символ потрібно доплатити ще 90 грн. Термін виготовлення іменного номерного знака - від 14 до 30 днів.  Після отримання номера, власник має зареєструвати його в сервісному центрі МВС протягом 10 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-5 проблем, після яких краще продати автомобіль

На індивідуальних автомобільних номерах  не можна розміщувати написи дискримінаційного характеру,  логотипи, символіку і абревіатури юридичних осіб, скорочені назви установ і підприємств, а також використовувати одночасно  букви українського і латинського алфавіту,

Також МВС  спростили процедуру перезакріплення номерного знака за іншою особою. Раніше це можна було зробити  лише в головному центрі, зараз - в будь-якому територіальному сервісі МВС.

Нагадаємо, що у Києві деякі пішхідні переходи оснастили  датчиками руху і сенсорним освітленням. 

Як повідомляв Автопогляд раніше, тепер  щоб розмитнити "євробляху" в Україні достатньо  мати техпаспорт замість екологічного сертифіката.

 

Надія Поліщук