28.05.2019

Штрафи збільшуються – нетверезим водіям доведеться викласти круглу суму

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який збільшить покарання за водіння у нетверезому стані.

Закон Верховна Рада прийняла ще у листопаді минулого року. На стіл до президента він потрапив тільки зараз.  

Відповідальність за п"яне водіння із Адмінкодексу перенесли у Кримінальний кодекс, де з"явиться нова стаття №286-1. Перше порушення обходитиметься від 17 до 34 тисяч гривень штрафу з одночасним позбавленням водійських прав на строк до трьох років.

Мова йде про відмову водієм від проходження перевірки на стан алкогольного чи подібного сп"яніння, за керування транспортним засобом під дією алкоголю (а також препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції), передачу керування особі, що перебуває під дією алкоголю, вживання спиртного, наркотиків після ДТП чи зупинки на вимогу поліцейського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше ніяких сертифікатів - для розмитнення автомобіля тепер достатньо мати техпаспорт

Повторне правопорушення каратиметься штрафом до 51 000 грн, із позбавленням права керувати транспортними засобами до трьох років.

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" №2617-VIII почне діяти з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, раніше в  Україні спростили процедуру видачі  індивідуальних номерних знаків для автомобіля. Тепер водії можуть замовити їх у власному кабінеті на офіційному сайті сервісного центру МВС. 

Ася Прокаєва