27.09.2020

Це стримає крадіїв, але не дуже

В Україні посилили відповідальність за крадіжки автомобілів. Президент підписав відповідний закон 22 вересня. Про це повідомили в офісі Володимира Зеленського.

За викрадення автівок більше не штрафуватимуть. Замість цього зловмисників саджатимуть за ґрати на термін від 3 до 5 років.

"Посилення міри покарання у деяких випадках стане стримуючим фактором. Від штрафів нікому немає користі, - каже правозахисник Володимир Караваєв. - Для держави це не ті розміри стягнень, якими можна наповнити бюджет. Тому, в першу чергу, користь отримають власники транспортних засобів.

Якщо крадії використали гаджети для злому автосигналізацій, то в них конфіскують майно й посадять за ґрати на 5 - 8 років.

Читайте також: Розігнав україньский електромотоцикл до 201 км/год - Сергій Малик встановив національний рекорд швидкості

Такий самий термін отримуватимуть зловмисники, якщо вартість краденого авто становитиме від 105 100 до 262 750 грн.На 8-12 років за ґрати саджатимуть у разі, якщо вартість машини перевищуватиме 262 750 грн.

"Поки досить важко прогнозувати, на скільки знизиться рівень подібних злочинів, — розповідає адвокат Вадим Володарський. — Винесення покарань за вартістю автомобіля — це логічно. Оскільки від цього залежить фактичний розмір реальної або потенційної шкоди. Навіть якщо автомобіль знайшли. Це питання саме щодо небезпеки дії того, хто займається викраденням автомобілів. Штрафи однозначно не стримають крадіїв".

Нагадаємо, за рік в Україні викрадають понад 5 тис. машин. Найпопулярніші марки серед зловмисників -"Тойота", "Мазда", "Лексус", "Мерседес".

Ольга Мнишенко