12.11.2013

Автомобілі відбиратимуть за борги ЖКГ та несплачені штрафи

Вилучення автомобіля за борги зробили законним
Вилучення автомобіля за борги зробили законним

Вже до кінця року ДАІ почне масово відбирати автомобілі боржників. Легітимність цього процесу підтвердив Сергій Будник, начальник Центру безпеки дорожнього руху при МВС України.

"Боржників за комунальні послуги, тих, хто не оплатив штрафи, будуть зупиняти співробітники ДАІ. На найближчому посту ДАІ прийматиметься рішення - затримувати авто чи ні. У разі підтвердження інформації про заборгованість, складають протокол про затримання й евакуюють авто на штрафмайданчик".

Приводом до затримання боржників є початок роботи 95 пристроїв "Рубіж". Вони розпізнають автомобільні номери й передають їх у базу даних ДАІ. Якщо власник автомобіля із цим номером боржник чи порушник, дані про рух машини передають до найближчого посту, де авто й зупиняють.

"Вилучати майно має виконавча служба, а не працівники ДАІ. І то має бути рішення суду, де йтиметься про вилучення майна, - каже голова правління Міжнародної ліги захисту прав громадян

Едуард Багіров. - Держава немає ніякого морального права вилучати в українців їхнє майно.  На початку 1990-х років у більшості наших співвітчизників зникли мільярди карбованців, які вони заощадили й поклали на книжку в Ощадбанк. Через кілька років в додаток до цього почалися затримки із заробітної плати. Цих коштів держава й до цих пір не повернула. А зараз хоче, аби населення повертало їй. До речі, про вилучення боргів в українців перед житлово-комунальним господарством почали говорити, коли державні комунальні компанії стали майже повністю приватними".

Автопогляд