04.03.2021

Скільки ще триватиме історія євроблях – експерт про нововведення

Верховна Рада 18 лютого підтримала два законопроєкти,  що змінюють правила розмитнення авто на іноземній реєстрації. Зменшили вартість процедури та суму штрафів. 

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев назвав суму до €1000 для більшості випадків, що у 2,5 рази менше аніж раніше. На вартість будуть впливати такі показники як: об"єм двигуна; рік випуску авто; тип двигуна(необхідно доплатити €100, якщо авто дизельне).

Сума штрафу, який можна отримати за керування євробляхою, знизилася на час дії нових правил зі 170 до 8 тисяч гривень. 

Проте, разом із зменшенням вартості та суми штрафу депутати також зменшили і допустимі терміни розмитнення: наразі це 180 днів.

Учасники організації Авто Євро Сила не підтримали нові законопроєкти. "Люди не знають, чи зможуть ввозити ці євробляхи як мине півроку, або якими будуть нові  правила розмитнення" – говорить порталу Автопогляд автожурналіст і експерт Тарас Брязгунов. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Визначили найбезпечніші автомобілі 2021року

"Цього разу було прийнято тимчасове рішення, а щодо того, скільки ця історія триватиме, то допоки не відбудеться кардинальної реформи системи розмитнення. У Верховній Раді пообіцяли розробити до кінця року новий закон, тому треба чекати і дивитися" – наголосив експерт.

Нагадаємо, що Верховна Рада обіцяла розробити законопроєкт, що скорегував би процедуру розмитнення до 31 грудня 2019 року.


Даніїл Царевський