09.06.2021

Запуск електрокросовера Nissan Ariya відклали на півроку

У Європі та США старт продажів нового електрокросовера Nissan перенесли на 2022 рік.

Компанія Nissan оголосила про затримку серійного виробництва нового флагмана – електричного кросовера Ariya. Віце-президент компанії Асако Хошіно, в інтерв"ю з Bloomberg та Reuters, сказав, що причною затримки є нестача напівпровідників. З цією невдачею зіткнулися й інші автовиробники. 

"Ми були націлені на середину поточного року, але пандемія COVID-19 протрималася довше, ніж очікували, й виникла нестача напівпровідників", – сказав Асако Хошіно.

Через нестачу напівпровідників постраждали автопілот ProPilot 2.0, асистент паркування та голосове управління. Під загрозою також  опинилися й інші інноваційні технології, на які припадає до 40% вартості електромобіля. 

На японському ринку продажі Nissan Ariya планували розпочати влітку цього року, а в Європі та США новий електрокросовер мав би з"явивитися вже цієї осені. 

Нові терміни виходу новинки – кінець 2021 року для Японії та 2022 рік для основних ринків. За попередньою інформацією, Nissan Ariya це перша модель марки, яку офіційно продаватимуть в Україні.

Елктроросовер матиме передньо- та повнопривідну версії з один мотором потужністю 242 к.с. або двома на 281 чи 306 к.с, а також 2 варіанти батареї – на 65 або 90 кВт/год.

Запас ходу Nissan Ariya охоплює діапазон від 360 до 500 км у циклі WLTP, залежно від версії. Найповільніша передньопривідна модифікація Ariya прискорюється з 0 до 100 км/год за 7,5 секунд, найшвидша повнопривідна – за 5,1 секунди.

Серійне виробництво Ariya проходить на заводі Nissan у Японії, звідки автомобіль надходитиме на зовнішні ринки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Ford представила новий модельний ряд автомобілів, так звані Shoebox

Нагадаємо, електрокросовер Nissan Aria мав надійти в продаж до кінця 2021 року. За неофіційними даними, ціна на модель стартуватиме від 1 мільйона грн.

Автопогляд