20.09.2016

Як вберегти авто від викрадення

З початку року в Києві викрали 138 машин. Найчастіше авто зникають вночі на стоянках без охорони, повідомляють у ДАІ.

Ставити сигналізацію на авто потрібно одразу після покупки, радить Дмитро Карун з СТО "Омега-сервіс" у Києві. Він встановлює сигналізації.

"Краще купувати двосторонню систему останніх років випуску. На відміну від односторонньої, вона пищить не лише надворі, а й передає сигнал на свій брелок. Він починає вібрувати й видавати гучний сигнал. На екрані відображається пошкоджена чи відімкнена частина машини - багажник, капот чи двері. Чим новіша модель, тим складніше крадіям до неї підібрати код".

Сигнал тривоги від автомобіля до брелка передаються радіохвилями на відстань 1-2 кілометра.

Новим поколінням є GSM-сигналізації. Вони передають сигнали з автомобіля на телефон. Якщо сигналізація спрацьовує, система надсилає есемеску власнику або телефонує і каже "тривога". Можна зателефонувати в машину й послухати, що там відбувається. Якщо чутно голоси крадіїв чи незрозумілі звуки, можна викликати міліцію. Мінусом цієї системи є залежність від телефону. Якщо він розрядиться, у салон не потрапите. Незручністю є і обов"язкова купівля сім-карти для охоронної системи. Без неї не зможете зв"язуватися із машиною. Треба систематично поповнювати сім-карту машини".

Матеріал за темою Столичні викрадачі полюють на японські та російські машини

Штатні іммобілайзери є у кожної сучасної машини. Їх крадії навчилися обходити. Тому краще поставити додатковий іммобілайзер. Він працюватиме лише зі спеціальною мікросхемою, вбудованою у пластикову картку чи щось інше.

"Якщо вона кишені водія, він поїде. Якщо – ні, то він рушить, але іммобілайзер відключатиме поступово інжектор, форсунки, бензонасос. Їхати далі буде нереально".

Окрім електронних захисних систем необхідно використовувати механічні засоби проти викрадення - блокувальники важеля коробки передач, керма, педалей.

"Популярні серед автовласників блокувальники важеля коробки передач - водій ставить машину на задню передачу й вставляє спеціальний штир під важіль. Зняти його можна лише за допомогою ключа. Крадій не зможе увімкнути першу передачу і рушити, - каже Валерій Репянський, 55 років. Він більше 20 років встановлює сигналізації. - Але є недолік - зловмисники можуть натиснути зчеплення й відкотити машину в потрібне місце. Хорошою і дешевшою альтернативою є блокувальник рульового валу. Його можна встановити самотужки. Ззовні блокувальника не видно. Як тільки крадій рушить, зрозуміє, що кермо не крутиться. Блокувальник не дуже зручний для огрядних водіїв, бо щодня прийдеться нагинатися нижче керма".

 

Газета по-українськи