20.11.2018

Еміль Шкода не дочекався випуску автомобілів - цікаві факти про засновника автофірми

19 листопада 179 років назад народився чеський інженер Еміль Шкода. Він заснував автомобільний завод Škoda у місті Пльзень.

Народився майбутній підприємець  1839 року у сім'ї лікаря.  Навчався Еміль Шкода у двох технічних університетах – в Празі та Карлсруе (Німеччина). Проходив інженерську практику в Франції, Великій Британії і США. Декілька років інженер жив у Пруссії – одній з найбільш технічно розвинених країн того часу.

1866 року Еміль повернувся в рідне місто Пльзень, де став головним інженером невеликої метало переробної фабрики Валленштейна-Вартенберга. Через 3 роки  він купив фабрику, переніс її з центру міста на околицю і почав її розширення. У 1876 р компанія відкрила перше зарубіжне представництво в Києві, пізніше представництва створили також в Польщі та на Балканах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Його називали "вухатим" - "Запорожцю" ЗАЗ-966 виповнилося 52 роки

У 1880-х рр. фабрика була ливарним і металообробним підприємством, яке здатне виробляти лиття вагою в десятки тонн. Компанія почала виробництво обладнання для цукрових і пивоварних заводів, рудників.

1886-го року компанія Skoda побудувала залізницю, а 1890-го Еміль відкрив новий завод з виробництва зброї для австро-угорської армії. Компанія стала одним з найбільших європейських виробників зброї.

Еміль Шкода також брав участь у створенні пивоварні Gambrinus. 12 грудня 1899 році завод Skoda перетворили в акціонерне товариство, а Еміль став його генеральним директором. За розвиток машинобудування в Чехії він отримав численні нагороди.

Помер Еміль Шкода 1900-го року, не доживши 5 років до виробництва на його заводі першого автомобіля.

Раніше Автопогляд розповів про маловідомі версії автомобілів ЛуАЗ. Серед них була машина-амфібія, "пляжне" авто та транспортер для літаків.  

 

Надія Поліщук