18.02.2021

Тестував машини Alfa і цінував сміливий дизайн - що варто знати про Енцо Феррарі

18 лютого 1898 року народився італійський автомобілебудівник і творець одних із кращих у світі спортивних автомобілів Енцо Феррарі.

Після закінчення Першої світової війни італієць Енцо Феррарі влаштовується працювати до невеликої компанії випробувачем автомобілів.

У той період життя він і почав займатися перегонами. 1920-го року він став працювати на компанію Alfa Romeo. Саме на машинах цього бренду він і брав участь у професійних перегонах.

У компанії Alfa Romeo Енцо пропрацював 20 років. Там пройшов шлях від водія до директора спортивного підрозділу Alfa Racing. Паралельно з роботою в Alfa Romeo Енцо Феррарі 1929 року засновує спортивне товариство Scuderia Ferrari в Модені. Головною метою товариства було створення перегонної команди та організація автоперегонів.

Феррарі виготовляв автомобілі невеликими партіями. Всі складали лише вручну. Їх відрізняла висока швидкість та унікальний дизайн. 1969 року Енцо поступився 50% акцій компанії італійському концерну FIAT, але до 1977-го залишався президентом фірми. Контроль над командою Scuderia Ferrari він тримав у своїх руках до самої смерті. Його команда стала найпотужнішою та найтитулованішою у Формулі-1.

 
Незважаючи на те, що у Енцо Феррарі завжди був менталітет переможця, інтерв"ю з ним або з ким-небудь, хто працював з ним, виразно показують, що він міг бути дуже впертим і що з ним було складно працювати. Насправді у Феррарі були досить цікаві теорії щодо гонок і автомобілів, які за багато років заробили йому чимало ворогів. Щодо власних водіїв, легендарний автовиробник вважав, що "невпевнений водій гоночного автомобіля – це швидкий водій гоночного автомобіля". Він часто змушував їх змагатися один з одним, сподіваючись, що подібне змагання відкриє їх нерозкриті таланти і здібності.

Компанія Ferrari виробляла гоночні машини до 1947 року. Згодом почала випуск вуличних спортивних автомобілів під маркою Ferrari SpA. Упродовж усієї історії компанія бере участь у різних перегонах, особливо у Формулі-1, де має найбільший успіх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Талановитий і таємничий - як Рудольф Дизель зник із корабля

Нагадаємо, перший автомобіль з бензиновим двигуном сконструював німецький винахідник Карл Бенц. Він зробив це 1885 року в місті Мангайм, що розташоване в південно-західній частині Німеччини. Бенц отримав патент на автомобіль 29 січня 1886-го і почав перший випуск автомобілів 1888 року.

Автопогляд