08.04.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: француз подав на патент "вибухового двигуна"

Цього дня 1805 року французький винахідник Ісаак де Рівз подав заявку на патент "вибухового двигуна" - попередника сучасного двигуна внутрішнього згоряння. Згодом  1808 року науковець складе один з перших у світі автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння.

У 19 столітті над розробкою автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння також працювали й інші винахідники: німець Карл Бенц, бельгієць Жан-Жозеф-Етьєн Ленуар 1863 року та Зігфрід Маркус в Австрії 1870 року. Одні мали розробки лише на папері, а інші будували невеликі самохідні карети, які не ще могли перевозити людей.

Ісаак де Рівз сконструював реальний самохідний автомобіль з власним винайденим двигуном. Конструкція  включала іскрове запалювання,  а джерелом палива був газоподібний водень. Цікавим є те, що для елемента газоподібного водню, використовували матеріали, подібні до тих, що є в сучасних фосфорно-кислотних паливних елементах.  

Розробка елемента газоподібного водню належить іншим винахідників - Крістіану Фрідріху Шенбейну і Вільяму Гроуву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили автомобіль, який врятував компанію Ford

Нагадаємо, Перший бензиновий двигун з"явився у 1870 році. Це винахід належить німецько-австрійському механіку Зігфріду Маркусу.

 

Автопогляд