18.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: перша жінка взяла участь у "Формулі 1"

18 квітня 1958 року в Монако Марія Тереза де Філіпс дебютувала на Гран Прі Формула 1 . Вона стала першою жінкою, яка взяла участь у змаганні. 

Де Філіпс народилась в забезпеченій аристократичній сім'ї і мала змогу сісти за кермо спортивного автомобіля дуже рано. В гонках брала участь для того, щоб довести братам, що може керувати автомобілем не гірше чоловіків. 

Перша гонка, в якій де Філіпс взяла участь, відбулась 1948 року. Це був забіг в категорії Fiat Topolino. У другому заїзді вона вже здобула перемогу. Між 1949 і 1953 роками кілька разів перемагала в класі Fiat Giannini. Після того як гонщиця фінішувала 1954 року у заїзді Giro di Sicilia, її помітили представники Maserati і запропонували виступати за заводську команду. Вже за кермом Maserati A6GCS фінішувала дев'ятою на Targa Florio і третьою на "10 годинах Мессіни". У 1956 році брала участь в гонці Mille Miglia, "1000 кілометрів Монци" і "1000 кілометрів Буенос-Айреса", де потрапила в аварію. 

Де Філіпс взяла  участь у  п"яти Гран-прі,  але в жодній не набрала очок чемпіонату. Вона була п"ятою на Гран-прі Сіракузи, змагаючись на спортивному автомобілі Maserati 250F.  У Монако виникли проблеми з мотором, на Гран-прі Європи у Спа фінішувала десятою. Наступного року у Монако виступала за кермом Behra-Porsche. Останній Гран-прі за її участі відбувся в травні 1959 року у Монте-Карло. Гонщиця покращила свій попередній час на 3 секунди, але не досягла 16 місця, який дозволив би стартувати у гонці.

Причиною завершення кар'єри стала трагічна загибель друга та наставника - Жан Бера за кермом Porsche в забігу перед Гран-прі Німеччини 1 серпня 1959 року. Відтоді вона трималася якомога далі від автоспорту. 1979 року приєдналася до Міжнародного клубу колишніх водіїв F1 Grand Prix, а 2004 року заснувала клуб Maserati. Де Філіпс померла у січні 2016 року у віці 89 років. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Американський гонщик вперше проїхав територію США уздовж

Нагадаємо, участь у Гран-прі "Формули 1" брали ще чотири жінки:  італійка Марія Гра́ція Ломба́рді,  британська автогонщиця Дівіна Мері Галіса, американка Дезіре Вілсон та італійка Джованна Аматі.

 

Автопогляд