30.08.2021

Експерт розповів, як зміняться ціни на нові авто найближчим часом

Нещодавно тайванська компанія TSMC, одна з найбільших виробників мікросхем, повідомила, що істотно підвищила ціни на виробництво. Про це йдеться на сайті DIGITIMESAsia.

Нові тарифи, які набудуть чинності з грудня 2021 року, вплинуть на більшість технічних процесів і кінцеву вартість мікроконтролерів, систем на кристалах SoC, графічних чіпів та іншу продукцію.

"Один з найбільших у світі виробників чіпів TSMC у грудні 2021 р. підвищить витрати на випуск мікросхем на 10-20% у залежності від топології! Через їхню нестачу зараз у світі дефіцит автомобілів!" - каже генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів в Україні Олег Назаренко. Написав про це на своїй сторінці у "Фейсбук".

На 10% подорожчають новітні техпроцеси 7-нм і нижче. Таку топологію використовують багато компаній, наприклад, AMD для процесорів Ryzen та EPYC, Qualcomm для чіпів Snapdragon та Apple для Silicon на iPhone, iPad та Mac.

Вартість виробництва за нормами 16-нм зросте на 20%. Як і інші підприємства напівпровідників, TSMC не розкриває котувань публічно, але медіа поширюють інформацію, що ціна однієї пластини з 28-нм мікросхемами збільшилася до $ 3 тисяч.

Ситуацію погіршує те, що послугами TSMC користується 56% світового ринку напівпровідників. Найближчий конкурент Samsung виробляє 18% чіпів, а решта компаній не дотягують до частки в 10%.

За останнє півріччя попит на мікросхеми досяг рекордно високого рівня. Щоб виконати замовлення у термін, підприємства збільшують обсяги виробництва, а це призводить до додаткових ризиків і зносу устаткування. Підвищення цін покриє ці витрати.

За даними Digitimes, TSMC - не єдиний виробник, який підвищить ціни на свою продукцію. У звіті згадуються й інші тайванські компанії - PSMC і UMC, американська GlobalFoundries, а також китайська SMIC.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Peugeot Boxer переробляють в спецофіси

Нагадаємо, з початку цього року через дефіцит напівпровідників уповільнилися продажі нових сучасних машин. Більшість дилерів затримують видачу клієнтам нового авто на 3-4 місяці.

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд