06.08.2016

Експерт розповів, чому українці рідко купують потримані іномарки з ЄС

З початку цього місяця в Україну завезли 562 автомобілі із-за кордону. Їх оформили за зниженою ставкою акцизного податку. Про це повідомили на митниці.
"Вже минуло два тижні, як діють пільгові акцизи на іномарки. Внаслідок цього машини подешевшали в середньому на 60-90 тисяч гривень. Акциз на автомобілі віком до 10 років став таким же, як нових машин. Залежить лише від об"єму двигуна. Скажімо, що на нове, що на потримане авто із 2-літровим мотором акциз становить 263 євро", - пояснює порталу Олег Омельницький, директор компанії "Автоконсалтинг".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Поліція закупить гібриди Mitsubishi Outlander

 Однак, за його словами, ввезення машин за зниженим акцизом масовим найближчим часом не стане.

"По-перше, вартість автомобілів все одно лишається високою для наших людей. Наприклад, Toyota Corolla віком 7-8 років замість 260 тисяч гривень, коштує 140. Хоча ціна значно стала нижча, це все одно дорого для більшості українців. По-друге, цей закон вийшло прийняти не дарма. У нього правки внесли більше 100 депутатів. Це означає, що інтереси всіх бізнес-груп враховані. Тому не дивно, що закон містить суворі вимоги до завезення автомобілів - за меншими акцизними ставками дозволяється ввозити тільки один легковик у рік і не продавати його у наступні 12 місяців. Тобто ні салони, ні перекупники ганяти ці машини в Україну не можуть", - пояснює експерт.

Він не виключає, що через деякий час кількість іномарок, які ввозитимуть за зниженим акцизом в Україну, суттєво зросте.

"Думаю, люди знайдуть у цьому законі якісь діри й налагодять трафік потриманих машин із Польщі та Німеччини. Можливо, придумають, як оформлювати автомобілі на якихось підставних осіб", - пояснює фахівець.

Нагадаємо, знижена акцизна ставка на потримані іномарки почала діяти із 1 серпня цього року.

Володимир Гук