18.06.2014

Як розпізнати "автомобіль-утопленик" на авторинку

Цьогоріч велика повінь пройшла в Болгарії. Минулого року через сильні дощі підтопило деякі регіони Німеччини, Чехії, Словаччини та Угорщини.
- За півроку після повені в цих країнах, підтоплені автомобілі з"являються на наших авторинках. Купувати таке авто дуже небезпечно, у нього  швидко гніє кузов і з перебоями працює електроніка, - каже продавець київського автобазару неподалік Столичного  шосе, Ростислав Сом. Він розповідає, як виявити підтоплену машину на ринку.

Ззовні автомобілі виглядають добре — кузов без великої кількості сколів фарби та подряпин. Колір невигорілий. Продавці кажуть, що дорогами України авто не їздило.
" І при цьому вони готові до торгу, запросто скидають на 5-річні "опелі" та "ауді" кілька тисяч доларів. Вони готові якнайшвидше збути авто, поки не виступили явні ознаки підтоплення — іржа, неприємний запах перебої у роботі електроніки."

Машини, що були підтоплені, зазвичай продають без заводської магнітоли та динаміків.
"Після потрапляння води у салон елементи музичної системи виходять з ладу найшвидше. Їх демонтують. Також про повінь може свідчити велика кількість освіжувачів повітря у салоні. Таким чином перекупщики приховують запах цвілі в салоні."
Біля технічних отворів у дверях, багажнику та капоті видно сліди потьоків. "Коли у двері, наприклад, потрапляє велика кількість води, вона виштовхує "мовіль" й утворюють сліди від нього".

Кріплення сидінь до підлоги іржаве.
"Зазвичай автовиробники економлять на фарбуванні цих деталей, тому вони іржавіють найшвидше. Особливо швидко кронштейни сидіння покриваються іржею в японських машинах. Пружини сидіння не повинні бути змазані різноманітними густими змазками. Якщо сліди таких мастил там є, значить перепродажники таким чином приховали іржу".
Всі гумові ущільнювачі у непомітних і важкодоступних місцях покриті піском

"А у корпусі фар видно сліди випарування води"
Під капотом, у напівпрозорих ємностях, емульсія білого кольору над гальмівною рідиною, рідиною підсилювача керма, у розширювальному бачку охолодження свідчить про потрапляння у ці ємкості води.

Автопогляд